DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönemi Değerlendirildi

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönemi Değerlendirildi

 

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönemi Değerlendirildi

 

Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Şube Müdürleri Şahin Ünver, Tevfik Kılınç, İsmail Kan, Yılmaz Baykuş ve Okul Müdürleri katıldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay konuşmasında “Eğitim öğretim yılının birinci dönemini başarılı bir şekilde tamamladık. İlçemiz gerek 8. sınıflarımızın girdiği ortak sınavlardaki elde ettikleri başarılı sonuçlarla gerekse üniversite sınavlarında elde edilen yüksek başarılar ile ilimizin Türkiye genelinde üst sıralarda yer almasında çok önemli katkılarınız var. Bu başarılarınızın artarak devam etmesi dileğiyle sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Okul Müdürlerimize okullarda yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Yöneticilik görevi üzerimize çok büyük bir sorumluluk yükleyen bir görev aynı zamanda da bu görevi yapmak insana büyük bir onur veriyor. Bu nedenle çok önemli bir görevi yerine getirdiğimizi hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız. Velilerimiz en değerli varlıklarını bize emanet ediyorlar. Biz de onların emanetlerini en iyi şekilde yetiştirmek için fedakarca çalışmalıyız.

Bizler çocuklarımızı insan haklarına saygılı, vatanını, milletini çok seven, dürüstlük ve çalışkanlığı şiar edinmiş, milli ve manevi değerlerimize önem veren insanlar olarak yetiştirmeliyiz.

Ülkemizin gelişmiş ülkeler içinde en üst sıralarda yer alabilmesi için çocuklarımızın araştıran, hayal eden, yeni buluşlar yapan yani üreten nesiller olarak yetiştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle yapılandırmacı eğitim yöntemlerinin yaygınlaştırılması gerekmektedir. Yapılandırmacı eğitim kapsamında çocuklarımız ezbercilikten, her öğrendiğini sorgulamadan şartsız bir şekilde kabul eden bireyler olmaktan çıkartılıp; araştıran, öğrendiğini sorgulayan, dersin her bölümünde aktif olan bilgiyi yeniden yapılandıran bireyler olarak yetiştirilmelidir.

İşte bunu tam anlamıyla gerçekleştirebildiğimiz zaman ülkemizin ihtiyacı olan ve her alanda üreten gençlerin yetişmesini sağlamış olacağız.

Öğretmenlerimize huzurlu bir çalışma ortamının sağlanması konusunda her türlü imkanı sağlamalısınız. "Başarıyı arttırmak" Öğretmenler kurulu toplantılarının her zaman en önemli gündem maddesi olmalıdır. Okullarımızın temizliği ve hijyeni konusunda çok hassas olmalısınız. Okulun bütün bölümleri her zaman pırıl pırıl olmalı. Okullarımız temizliği ile de adından söz ettirmelidir. Bütün okullarımız kendi alanlarında marka olmalı öğretmenler ve veliler bu okulun mensubu olmaktan dolayı onur duymalıdır. Bütün okullarımız çalışmalarını bu çerçevede tekrar gözden geçirmeli ve hedeflerini kesin bir şekilde belirlemelidir.

Derslerde örnek konu anlatımları,  kaynak ve kazanım testleri ile ilgili çok zengin içerikler tamamen ücretsiz bir şekilde Bakanlığımızın oluşturduğu EBA.GOV.TR mevcut. Bu sitenin kullanımının yaygınlaştırılmasına önem verilsin.

Bu dönem Atatürk Ortaokulumuz,Alcı Ortaokulumuz ve Yeşildere Ortaokulumuzun TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı projeleri kabul edildi. Bu alanda  farklı bir çalışmaya imza atmış oldular.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak "Başarılı Okullar, Başarılı Öğrenciler" adlı ve bütün öğrencilerimizi kapsayan  Projemizin hazırlıkları devam ediyor.

İlçemizde yeni yapılacak Kız Meslek Lisesi ihalesi yapıldı. İki hafta içinde inşaatı başlayacak. 11 Şubat´ ta 150 kişilik kız ögrenci yurdunun ihalesi de yapıldı. Hayırseverimiz Sayın Abidin Pekdemir´ in Alaattin Ortaokulumuza yapacağı ek binanın inşaatı Haziran ayında başlayacak. İlçemizdeki bütün eğitim yatırımlarına vesile olan büyüklerimize ve hayırseverlerimize kurumumuz adına teşekkür ederim dedi.

Toplantının devamında şube müdürlerimiz toplantı gündemi doğrultusunda bilgilendirmelerde bulundu.

 

Huzurlu ve başarılı bir dönem geçirilmesi dileğiyle toplantıya son verildi.


14-02-201614-02-201614-02-2016

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.