DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM TAŞIMALI EĞİTİM KAPSAMINDA SERVİS ŞOFÖRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI.

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM TAŞIMALI EĞİTİM KAPSAMINDA SERVİS ŞOFÖRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI.
2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM TAŞIMALI EĞİTİM KAPSAMINDA  SERVİS ŞOFÖRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI.

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TAŞIMALI ÖĞRETİM KAPSAMINDA TAŞIMALI SERVİS ŞOFÖRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI.

 

MADDE 1  (1) Bu Yönetmeliğin amacı, Millî Eğitim Temel Kanunu ile tanınan eğitim hakkından yoksun kalması muhtemel ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okul/kurumlarına devam eden öğrenciler ile yaygın eğitim hizmetinden yararlanan özel eğitim kursiyerlerinin resmî okul/kurumlarda taşıma yoluyla eğitime erişimlerini sağlamak için gerekli usul ve esasları belirlemektir.

Öğrenci taşıma uygulamasında görevli araç sürücülerinin eğitimi

MADDE 23 – (1) İhtiyaç hâllerinde; emniyet müdürlüğü/jandarma komutanlığı ile iş birliği yapılarak okul servis aracı sürücülerine, uyacakları kurallar ve gösterecekleri davranışlar konusunda eğitim ve öğretim yılı başında ve uygun görülen diğer zamanlarda kurs ve seminer verilebilir.

İlçemiz Cumhuriyet Anadolu Lisesi Toplantı salonunda yapılan toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Şahin ÜNVER yönetiminde yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY yaptığı konuşmada “Taşımalı İlköğretim Yönetmeliği’nin değiştiğini, yeni yönetmeliğin 11 Eylül 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini, yeni yönetmelik ile ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim öğrenci taşımalı uygulamasının tek çatı altında toplandığını belirtti.

Okul Müdürlerinin ve yüklenici/araç şoförlerinin sorumlulukları ve görevleri anlatıldı. Toplantıda, geleceğimizin güvencesi öğrencilerimizin güvenli bir şekilde evlerinden okullarına ve okullarından evlerine dönmelerinin önemini vurguladı.

Taşımalı araç şoförlerine, taşıma sırasında uyulması gereken kuralların,  öğrenci ve velilerle ilişkilerde anlayış ve hoşgörülü olmalarının  önemini belirtti.

Araç ile ilgili gerekli tüm tedbirlerin alınması ve bu tedbirlerin düzenli olarak yapılmasını belirtti. Kazasız bir şekilde bir eğitim öğretim döneminin de bitmesi için gerekli dikkat ve özenin gösterilmesini istedi.

Taşıma şoförlerine 2014-2015 eğitim öğretim yılının başında verilen eğitimin ikincisini yaparak öğrencilerimizin sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir şekilde eğitim öğretimlerini sürdürmelerini amaçlıyoruz. ”dedi. 

 

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.