DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Okulumuz Kardeşlerini Buldu

19 Okulumuz Kardeşlerini Buldu

 

 

                                                          19 Okulumuz Kardeşlerini Buldu

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “Kardeş Okul Projesi” kapsamında 19 ilçeden 159 okul aralarında “Kardeş Okul” olurken Acıpayam´ dan 19 okul projeye dahil oldu. 

Kardeş Okullar arasında hazırlanan protokol imza törenine Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, ilçe milli eğitim müdürleri ile 159 okul müdürü katıldı.

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Daha önce tanıtımını yaptığımız “Kardeş Okul Projemizi” hayata geçiriyoruz. Kardeş okul projesiyle okullar örf-adet, yaşam tarzı, bilgi, deneyimler ve eğitim adına her şeyi karşılıklı paylaşacaklar ve güzel uygulama örneklerini uhdelerine dâhil etme şansı bulacaklar. Bununla birlikte çocuklarımızın kültür hazinesi daha da genişleyecek. Öğrencilerimiz arasında kardeşlik duygusunu çok iyi geliştirmek istiyoruz. Tüm bu anlattıklarım siz değerli okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz vasıtası ile olacak. Her platformda dile getirdiğimiz gibi Denizli olarak eğitim alanında büyük bir çağ atladık. Okul öncesi, temel eğitim, ortaöğretim ve mesleki eğitimde; fiziki alanda ve eğitim başarısı olarak çok iyi durumdayız. TEOG ve üniversite sınavlarında yıllardan beri süre gelen başarı istikrarımızla ülke gündemindeyiz. Eğitimde kaliteyi niteliği artırma adına örnek projelere imza atmalıyız. Kardeş Okul Projemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Ali Şanlıer konuşmasında “Sayın Valimiz Şükrü Kocatepe’nin çok önem verdiği bir projeyi başlatıyoruz. Burada en önemli konu okullarımızın arasındaki bilgi alış verişidir. Eğitim düzeyi açısından öne geçen okulların bilgi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçlanmaktadır. Öğrencilerimizin milli ve kardeşlik duygularını artırmak için bu çalışmayı başlattık. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sizlerin katkısıyla ilimizin Türkiye ölçeğindeki başarısına bunu da ekleyeceğiz. Çalışmamızın örnek olarak ülkemize ışık tutmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından okullar arasında hazırlanan protokoller imzalanarak proje hayata geçirilmiş oldu.

Proje okullarımız arasında bilgi ve deneyimlerin paylaşılması yanında idareler, öğretmenler ve öğrenciler arasında iletişimi, kardeşlik ilişkilerini üst seviyelere taşımayı hedeflemektedir. 

 

Acıpayam´ dan Kardeş Okul Projesine Katılan Okullarımız

 Acıpayam Anaokulu

Acıpayam Mehmet Manisalı Anaokulu

Şehit Şemsi Yılmaz Anaokulu

Acıpayam Osman Manisalı İlkokulu

Acıpayam Yeşildere İlkokulu

Acıpayam Yumrutaş İlkokulu

Acıpayam Atatürk Ortaokulu

Acıpayam Eskiköy Ortaokulu

Acıpayam Darıveren Ortaokulu

Acıpayam Dedebağı Atatürk Ortaokulu

Acıpayam Alaattin Ortaokulu

Acıpayam Yeşildere Ortaokulu

Acıpayam Anadolu Lisesi

Acıpayam Fatih Mesleki Teknik Anadolu Lisesi

Acıpayam Çamlık Mesleki Teknik Anadolu Lisesi

Acıpayam Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Acıpayam Yeşilyuva Osman Çemen ÇPAL

Acıpayam Kelekçi Çok Programlı Anadolu Lisesi

 Acıpayam Karaağaç Mesleki Teknik Anadolu Lisesi

 27-02-201627-02-201627-02-2016

    

Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.