DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 100. Yıl Dönümü

İlçemizde 18 Mart Şehitleri Anma Gününün 100. yıl dönümü programı, şehitlikte ve Talip Özkan Konferans salonunda yapılan törenlerle gerçekleşti.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 100. Yıl Dönümü

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yıldönümü kutlamaları ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü Acıpayam Şehitliğinde  düzenlenen törenle başladı.

Törene Acıpayam Kaymakamlığına  vekalet  eden Serinhisar Kaymakamı Hakan ALKAN, Garnizon Komutanı Yüzbaşı İsmail GÜDÜL, Belediye Başkanı Dr. Hulusi ŞEVKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY, şehit ve gazi ailesi yakınları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, daire ve kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Şehitliğe çelenklerin konulmasının  ardından şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı söylendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından okunan dualar şehitlere gönderildi ve tören kıtası şehitler anısına üç el saygı atışı yaptı.

ANMA PROGRAMI  TALİP ÖZKAN KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Acıpayam Talip Özkan Kültür ve Sanat Merkezinde anma programı düzenlendi.

Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programda, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Duygu dolu anları içeren tiyatro gösterimi ve okunan şiirlerin ardından  ilçe genelindeki okullarda düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, protokol üyeleri tarafından hediyeler verildi.


İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY´ın  18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

"Türk ve dünya tarihinin önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olması bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

 Çanakkale Zaferi, vatanın ve milletin, bekası ve mutluluğu için canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüz binlerce milli kahramanın, ilahi bir mücadele gücüdür. Çanakkale Savaşları yalnızca bir askeri başarı değil, izzeti nefsi ve haysiyeti ile oynanmak istenen büyük Türk milletinin topyekûn ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş abidesidir.

 Üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak, gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür.

 Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar ulusumuzun gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyorum ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.

 Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin  100. Yıldönümünde milletimizin bu onurlu gününü kutluyor, kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum."dedi.

 


 


Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.