DENİZLİ ACIPAYAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1500 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDUK

Öğrencilerimizle birlikte  ‘’Dünya Ormancılık Haftası ve Ağaç Bayramı Etkinlikleri’’ kapsamında düzenlenen ‘Ağaç Dikme Şenliği’nde 1500 fidanı toprakla buluşturduk.
1500 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDUK

Acıpayam Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ‘’Dünya Ormancılık Haftası  ve Ağaç Bayramı Etkinlikleri’’ kapsamında düzenlenen ‘Ağaç Dikme Şenliği’nde öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu.

İlçe  merkezinde eğitim öğretimine devam eden 400 öğrencinin  katıldığı ‘Ağaç Dikme Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu.

Acıpayam Orman İşletme  Şefi İlyas Akyol tarafından katılımcılara fidan dikim tekniği, orman sevgisi ve ormanların insan yaşamına olan katkısı hakkında bilgiler verildi.

Acıpayam  Ahırlı mevkiinde düzenlenen ağaç  dikme törenine Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Acıpayam Askerlik Şubesi  Başkanı Üstteğmen Ömer Uludağ, Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Talat Tokyay, Acıpayam Orman İşletme Müdürü Halil Özdemir, Acıpayam Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Mert Özer, Başhekim Yardımcısı  Uzman Dr. Hulusi Deniz OĞUZ, Acıpayam Orman İşletme  Şefi İlyas Akyol,  daire ve kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Talat TOKYAY yaptığı konuşmada şunları söyledi."Ormanların vazgeçilmez doğal zenginlik kaynağı olduğunu ve ormanları koruma konusunda gençlerimizin eğitilmesine önem verdiklerini bu konuda bugün ki ağaçlandırma çalışması öğrencilerimize ağaç sevgisini aşılayarak, orman sevgisiyle  dolu insanlar olarak yetişmeleri konusunda fırsat oldu. Bu etkinliğe okullarımızdan 400 öğrenci katıldı bu etkinliğin düzenlenmesi konusunda emeği geçen Acıpayam Orman İşletme Müdürü Halil ÖZDEMİR ve Belediye Başkanımız Sayın Hulusi ŞEVKAN´a teşekkür etti."

 

 Yukarı Mahalle Cumhuriyet Caddesi No 3 Hükümet Konağı Kat 1 No 51 Acıpayam/DENİZLİ - 0258 518 1556 518 1397 518 1534

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.